ÜST
Image Alt

TEKNİK VE ÖZEL KULLANIM KİMYASALLARI

Müşterilerimizin çözüm ortağı olarak; fabrikalarda, işyerlerinde veya konutlarda oluşan çeşitli temizlik, bakım ve proses içi ihtiyaçlar için gerekli kimyasal ürünlerin araştırmasını ve geliştirmesini yapıp sorunun çözümüne katkıda bulunuyoruz. 

Tek uygulamada metal yüzeyden pası, yağı ve gresi temizleyerek metal yüzeyi boyaya ve kaplamaya hazırlar. Metali mikroskobik ölçüde aşındırarak yüzeye boya ve kaplamanın daha iyi tutunabilmesini sağlayan fosfat tabakası oluşturur.

Kullanım Şekli: 1/5 oranında su ile seyreltilerek kullanılır.

Özellikle kurumuş, katranlaşmış yağ ve gresi temizleyen güçlü bir yağ çözücüdür. Yanıcı değildir. Ekonomiktir.

Kullanım Şekli: Kirin ve yağın yoğunluğuna göre 1/4 ile 1/20 arasında su ile seyreltilir.

Dikey duvar ve cephelerin su geçirmez hale getirilmesinde kullanılan nemden koruyucu bir üründür. Suyun mikro çatlaklardan içeri sızmasını engeller. Renksiz, yapışkan olmayan, uzun süre dayanıklı ve duvarın nefes almasına olanak tanıyan özelliklere sahiptir.

Kullanım Şekli: Saf olarak kullanılır. 1Lt. ürün ortalama 5 m2 alan kaplar.

İnşaat sonrası oluşan harç, kireç ve beton atıklarını kolay ve mükemmel şekilde temizler. Ayrıca çimento siloları, transmikserler, beton pompaları ve betoniyerlerden harç, beton ve çimento atıklarını kolayca temizler. Uygulandığı yüzeye zarar vermez, makinelerin ömrünü uzatır.

Kullanım Şekli: Tortuların kalınlığına göre 1/5 oranında su ile seyreltilerek kullanılır.

Anti korozif ve antibakteriyel kimyasallar ve film yapıcı polimerler içeren bir madeni yağ karışımıdır. Özellikle atölye tipi imalathanelerde elde edilen makine ve yedek parçalarda veya kalıplarda nötr veya asidik bir temizleme yapıldıktan sonra bu yağın sürülmesiyle yüzey üzerinde uzun süre paslanma oluşmaz. Yüzeyde hızla homojen, ince ve kalıcı bir yağ filmi oluşturur. Bu yağ filmi uygun depolama şartları içinde malzemenin paslanmasına engel olur.

Kullanım Şekli: Saf olarak kullanılır.

Kapalı devre dolaşım sistemlerinde, soğutma kulelerinde veya buhar kazanlarında dolaşım suyuna ilave edilen pas ve korozyon önleyici üründür. Bor yağı ile işlem yapan makinelerde bakteri oluşumunu önler. Ekonomiktir, çok yüksek oranda su ile seyreltilerek kullanılır. Durulama gerektirmez. Asitli bileşik içermez.

Kullanım Şekli: 1/60 ile 1/100 arasında seyreltilerek kullanılır.

Paslanmaz çelik / krom temizleyici ve parlatıcıdır. İmalat sanayinde, otel ve restaurantlarda paslanmaz çelik yüzeylerde güvenle kullanılır.

Kullanım Şekli: 1 birim ürün 5 birim su ile seyreltilerek kullanılır.

Sıkışmış, paslanmış civataları, somunları, bağlantı elemanlarını, uzun süre kullanılmadığı için paslanarak kaynamış olan alet ve ekipmanları çok kısa sürede gevşeterek tekrar kullanılabilir hale getirir. Gevşetici özelliğinin yanı sıra temizleyici, yağlayıcı ve pas önleyici özelliği vardır.

Kullanım Şekli: Saf olarak kullanılır.